Vážení obchodní partneri, zákazníci, prosíme Vás, v období od 28.11.2022 do 19.12.2022 používať na kontakt s našou firmou iba e-mail: itys@itys.sk. Ďakujeme.

Newsletter

ITYS na FB

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov

COBOX obrábacie centrum CNC

Obrábacie centrum ISO 40 s 3 interpolovanými osami

COBOX obrábacie centrum CNC

 • Všeobecné vlastnosti
 • Súčasti stroja
 • Technické vlastnosti
 • Možnosti
 • Fotogaléria

Cobox je obrábacie centrum s 3 alebo 4 interpolovanými osami, vhodné na opracovania žuly, mramoru a prírodného kameňa všeobecne. Je možné vykonávať nasledujúce opracovania:

 • Frézovanie
 • Vŕtanie
 • Lámanie
 • Obrubovanie
 • Profilovanie
 • Priamočiare rezy
 • Krivočiare rezy bez alebo s kónickým diskom
 • Leštenie
 • Zárezy

Základy:
Mohutná štruktúra stroja je vyrobená z elektro zvarovej ocele. Predstavuje podperu pre dve koľajničky (os Y), po ktorých sa kĺže most. Táto štruktúra môže byť mono bloková alebo zložená z dvoch oddelených podpier. V tomto druhom prípade, pracovný stôl je nezávislý a pripevnený k podlahe. Výber z dvoch typov usporiadania závisí od potrieb klienta, ktorý si môže vybrať alternatívne bez toho, aby to malo vplyv na cenu stroja. Všetky oceľové štruktúry stroja podstupujú povrchové ošetrenie otryskávaním, aplikáciou zinkového priemeru a následne aplikáciou jednej vrstvy epoxidového náteru a dvoch vrstiev polyuretánového náteru. Takéto povrchové ošetrenie predstavuje to najlepšie, čo možno urobiť v prevencií proti korózií a zaručuje najväčšiu zvyšnú hodnotu stroja v čase.

Skupina most (os Y):
Most bol študovaný a plánovaný s najmodernejšími software štrukturálneho výpočtu. Jeho štruktúra sa opiera a kĺže po dvoch koľajničkách, aj tieto z oceľovej konštrukcie a kĺže sa po dvoch sklzniciach s guličkovými ložiskami (jedna pre každú koľajničku). Pre umožnenie pohybu, na každej sklznici je namontovaná ozubená dráha presnosti. Jeden transmisný hriadeľ spája medzi sebou dve ozubené kolieska dvoch ozubených dráh. Transmisný hriadeľ je spojený so elektroprevodovou skupinou presnosti a motorom brushless.

Skupina vozík (os X):
Vozík mohutnej štruktúry je vyrobený z elektro zvarovej ocele, kĺže po moste a predstavuje pevný základ pre vertikálne sane. Kĺzanie sa uskutočňuje po sklzniciach s guličkovými ložiskami a posúvanie pomocu ozubenej dráhy a ozubeného koliečka presnosti. Je použitý motorový pohon typu brushless.

Skupina vertikálne sane (os Z):
Štruktúra z elektro zvarovej ocele, ktorá sa kĺže po sklzniciach s guličkovými ložiskami, kým polohovanie pozdĺž vertikálnej osi (os Z) sa uskutočňuje pomocou skrutky s guličkovými ložiskami. Pohyb je zaručený skupinou elektro prevodovky presnosti a motora brushless.

Stôl:
Pracovný stôl je zložený z hliníkových dosiek vybavený drážkami na blokovanie materiálu. Cena stroja zahrňuje 1 kit so 4 strmeňmi na blokovanie kusov.

Mazanie:
Automatický systém centralizovaného mazania mazivom na sklzniciach, ozubených dráhach skrutkách.

Jednotka frézovania:
Jednotka frézovania pomocou elektrohriadeľa 7,5 kW s vnútorným prietokom vody a rotačnou spojkou. Rýchlosť rotácie elektrohriadeľa od 0 do 10.000 rpm je riadená elektronickým meničom frekvencie. Uchytenie náradia ISO 40. Pneumatické blokovanie náradia. Automatické čistenie kuželov počas fázy výmeny náradia a to fúkaním stlačeného vzduchu na kužele.

 • Vonkajší chladiaci systém náradia pomocou vodných trysiek.
 • Automatický systém riadenia prítomnosti chladiacej vody.
 • Automatický systém riadenia prítomnosti stlačeného vzduchu.

Výmena náradia štandard:
Stroj je vybavený systémom výmeny náradia, ktorý je zložený zo stojana s 20 pozíciami; tento stojan je chránený krytom, ktorý sa počas automatického cyklu otvorí na založenie náriadia a na konci každej výmeny náradia sa opäť zavrie. V dodávke je zahrnutých č. 6 kuželov.

Číslicové riadenie osi:
Číslicové riadenie 3/4 interpolovaných osí na kontrolu osí X, Y , Z a C je založené na technológií jedného priemyselného PC úplne včleneného do jediného riadiaceho panela, cez ktorý operátor prijíma a zadáva povely do stroja.

Dodaný softvér CAD/CAM:
Stroj je vybavený špecifickým softwérom na práce ako frézovanie, vyrezávanie, zarezávanie, atď. Je to vyspelý software CAD/CAM, ľahko osvojiteľný, ktorý bude nainštalovaný do vonkajšieho osobného počítača.

Dráha osi X
3000 mm
Dráha osi Y 3000 mm
Dráha osi Z 300 mm
Maximálna vzdialenosť medzi hriadeľom a stolom s celým hriadeľom hore 477 mm
Výkon elektrohriadeľa ISO 40 (0 – 10.000 rpm) 7,5 kW
Štandardné rozmery pracovného stola 3000 mm x 1500 mm
Uchytenie kužela ISO 40
Blokovanie kužela pneumatické
Celková šírka 3500 mm
Celková dĺžka 6000 mm
Celková výška 2750 mm
Hmotnosť cca 5500 kg

3D Laser Scanner:
COBOX môže byť vybavený systémom laserového snímania, ktorý môže odhaliť trojdimenzionálne povrchy a konvertovať všetko na pracovný program pre stroj. Toto uľahčuje programovanie stroja, keď je nutné vyrábať basreliéfy, sochy a zložité tvary.

Obiehanie elektrohriadeľa (4°os):
Jedná sa o systém, ktorý vďaka motorizácií brushless umožnuje nastaviť os elektrohriadeľa na 360°. Táto os (4°os – C) je interpolovaná s ostatnými osami stroja (X,Y,Z). Je obzvlášť užitočná, keď plánujete vykonávať rezy s diskom, ktorý má 200 mm priemer, krivočiare rezy s kónickým diskom, alebo vyrezávania na plochách, ktoré sú kolmé oproti pracovnému stolu s použitím uhlovej prevodovky hýbajúc sa okolo opracovávaného kusu.

Uhlová prevodovka:
Jedná sa o uhlovú prevodovku (s naklonením 90° alebo 30°), ktorá sa montuje na kužel ISO 40 a ktorá umožňuje použitie diskov s malým priemerom (200 – 250 mm) a spolu s možnosťou 4° osi umožňuje vykonávať krivočiare rezy na pracovnej ploche, tak ako aj presné rezy pri drážkach, zabudovaniach, atď.

Naklonenie osi “A”:
Automatické a nie interpolované naklonenie osi A - hlavy frézovania, na leštenie naklonených kuchynských dosiek. Je možné nakloniť hlavu o +/- 0,28° (naklonenie o 0,28° je 4,88 mm).

Vyrovnávacia spojka na leštenie kuchynských dosiek:
Jedná sa o spojku, ktorá sa vloží medzi kužel ISO 40 a náradie. Vyrovnávací efekt oproti spotrebe kotúča sa vykonáva automaticky a zaručuje stálu presnosť leštiaceho kotúča na materiále, zaručujúc tak vynikajúci výsledok.


COBOX - obrábacie centrum CNC
COBOX - obrábacie centrum CNC
COBOX - obrábacie centrum CNC
COBOX - obrábacie centrum CNC
COBOX - obrábacie centrum CNC
COBOX - obrábacie centrum CNC
COBOX - obrábacie centrum CNC

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov