Vážení obchodní partneri, zákazníci, prosíme Vás, v období od 28.11.2022 do 19.12.2022 používať na kontakt s našou firmou iba e-mail: itys@itys.sk. Ďakujeme.

Newsletter

ITYS na FB

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov

GLA-F

Kĺbové brúsne a frézovacie rameno pre frézovanie, vŕtanie a brúsenie na pomníky, kuchynské platne a umývacie stoly

GLA-F kĺbové brúsne a frézovacie rameno na kameň pre frézovanie, vŕtanie a brúsenie na pomníky, kuchynské platne a umývacie stoly

 • Popis
 • Technické vlastnosti
 • Príslušenstvo
 • Stôl - varianty pre kĺbové rameno

Popis stroja:

 • Kĺbové rameno brúsne a frézovacie so stĺpovým vedením, dĺžka ramena 2 x 1100mm s hydraulickým kĺbovým uzamykaním určenému ku kĺbovému pohybu napr. pri vŕtaní.
 • Pneumatický tlak v kĺbovom pohybe, montovaný na ľavej strane napr. pri oblúkoch alebo tvarovaní a brúsení kotúčom.
 • Snímací valček( pod skladovaním) rolka Ø150mm, dovolí nezávislý pohľad na náradie. Dokáže napínať šablónu nad dielom a stlačiť.
 • Pneumatická brúska a fréza k  brúseniu oscilačným valcom.
 • 7,5kW motor vybavený plynulým riadením otáčok od 200-2500 /min prípustný na hriadeli. Bezpečnostné zariadenie: predbežná voľba otáčok pri stojacom motore, následné spustenie.
 • Výškové prestavenie činí na stĺpe 750mm (motoricky) a brúsneho kotúča 125mm (pneumaticky). Vodiaci pohyb je v dvojkĺbovom bode vertikálne prestaviteľný a dokáže sa tým optimálne prispôsobiť obsluhe. Prekrytie stĺpa a  ramena v pracovnej oblasti.
 • Centrálny prívod vody pre brúsenie a frézovanie existuje práve tak ako dodatočné prívody vody zvonka flexibilnou rúrou napr. pre stopkovú frézu. Ďalšia prípojka vody ako aj dodatočný tlakový uzáver vzduchu sú sériové.

Technické vlastnosti:

Prevádzkové napätie
3 PEN AC 230/400 V, +/- 10 %, 50 Hz
Prevádzková teplota + 5° - + 35° C
Krytie IP 54
Pripojenie - voda R ¾“ – 20 l/min
Pripojenie - stlačený vzduch R ½“ - 10 l/min
Pripojenie - elektrina 12 kW
Potreba priestoru ca. 4.000 x 4.000 x 3.000 mm

Príslušenstvo:

 • Stacionárny univerzálny stôl1x2,5m 0,6 vysoký. Pre prácu na pomníkoch, kuchynských platniach a kúpeľových stoloch s nastaviteľnou a sklopiteľnou doskou. Vrchná doska je pripravená na prijatie pneumatického dvíhacieho zariadenia spolu s otočným tanierom.
 • Pneumatický zdvíhací systém s otočným tanierom k voľnému zdvíhaniu spracovaných častí a pridruženiu ľahkému otáčaniu, postup dvíhania uskutočnený pneumaticky.

Stôl - varianty pre kĺbové rameno:

 1. Pojazdný univerzálny stôl 1x2,5m, 0,6m vysoký. Pre práce na pomníkoch, kuchynských platniach, umývacích stoloch, s prestaviteľnou a sklopiteľnou doskou, doska je pripravená k prijatiu pneumatického dvíhacieho zariadenia s otočným tanierom (bod 6). Presunutie stola v rukách k lepšej pozícii obrobku o 1,5 až 3m na koľaji.
 2. Pojazdný pracovný stôl 1x2,5m 0,6m vysoký. Pre práce na pomníkoch, kuchynských platniach, umývacích stoloch, s pevnou doskou, doska je pripravená k prijatiu pneumatického dvíhacieho zariadenia s otočným tanierom (bod 6). Presunutie stola v rukách k lepšej pozícii obrobku o 1,5 až 3m na koľaji.
 3. Stacionárny univerzálny stôl 1x2,5m, 0,6m vysoký. Pre práce na pomníkoch, kuchynských platniach, umývacích stoloch, s pevnou doskou, doska je pripravená k prijatiu pneumatického dvíhacieho zariadenia s otočným tanierom (bod 6).
 4. Stacionárny pracovný stôl 1x2,5, 0,6m vysoký. Pre práce na pomníkoch, kuchynských platniach, umývacích stoloch, s pevnou doskou, doska je pripravená k prijatiu pneumatického dvíhacieho zariadenia s otočným tanierom (bod 6).
 5. Stacionárny pracovný stôl 1x1,5m 0,6m vysoký.
 6. Pneumatický dvíhací systém s otočným tanierom, k voľnému dvíhaniu a následnému otáčaniu, postup dvíhania pneumatický.
 7. Motorický otočný stôl, dlažba upevnená nad pneumatickým cylindrom, pojazdný na koľajnici, minimálny priemer obrobku 230mm.

 

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov