Vážení obchodní partneri, zákazníci, prosíme Vás, v období od 28.11.2022 do 19.12.2022 používať na kontakt s našou firmou iba e-mail: itys@itys.sk. Ďakujeme.

Newsletter

ITYS na FB

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov

Brúsiace a frézovacie rameno

Zákazníci:
Ing. Ján Sluka – Solid, Jalovec
METAL GRANIT spol. s.r.o.

 

 • Základné informácie a výbava
 • Výhody stroja
 • Technické údaje
 • Výbava stroja za príplatok

Stroj je určený k frézovaniu, vŕtaniu a brúseniu pomníkových dielov, umývadiel, kuchynských dosiek a iných tvarových plôch.

Základom je liatinový stĺp, na ktorom sa otáča zadný diel pomocou ihlových ložísk. Tieto ložiská umožňujú ľahký a plynulý pohyb ramena okolo svojej osi a zároveň v smere dole a hore.. Zvislý pohyb stroja po stĺpe je ovládaný cez elektroprevodovku z ovládacieho panelu. Tento zadný diel ramena je vyrobený z hrubostenného profilového materiálu, čo nám zaručuje dostatočnú tuhosť ramena pre všetky druhy práce, ktoré je možné na tomto type stroja vykonávať.

V jednej rovine so zadným dielom, je na ložiskách uložený predný diel ramena z profilového materiálu. Na tejto časti je hlavný motor s ramenovými prevodmi. Hlavná hriadeľ je uložená v guličkových ložiskách, kde stredom hriadele prúdi chladiaca voda priamo na brúsený povrch. V jednej rovine so zadným dielom, je spojený predný diel ramena na jeho hornej časti je uložený hlavný motor s prevodom na hlavnej hriadeli. Rovnako na tejto prednej časti stroja je vhodne uchytené ovládanie stroja so všetkými potrebnými prvkami na prevádzkovanie stroja, vrátane oscilácie nástroja. V obidvoch otočných bodoch stroja sú umiestnené hydraulické brzdy, ktoré slúžia k zaisteniu ramena napr. pri vŕtaní. Brzdy sa ovládajú z panela pre každý otočný bod samostatným vypínačom.

Ďalej je stroj vybavený pneumatickým valcom pre bočný prítlak ramena s možnosťou plynulej regulácie. Využíva sa pri bežnom i bočnom brúsení.. Pneumatický brúsiaci prítlak slúži k plynuléj regulácii prítlaku na brúsenie plôch.. Ďalej je možné využívať osciláciu nástroja, ktorá vykonáva pri bočnom brúsení súčasne vertikálny pohyb nástroja. Rozsah oscilácie obsluha nastaví podľa výšky materiálu posunutím zarážiek a rýchlosť pohybu stanoví pomocou regulátora tlaku.

Frézovacie rameno pre vhodné využitie všetkých potrebných nástrojov obsahuje plynulú reguláciu otáčok hlavného vretena v rozsahu 200 – 2500 ot./ min. Počet otáčok sa zobrazuje na stupnici ovládacieho panela. Ďalej je možné stroj vybaviť vysokorýchlostnou prevodovkou s pomerom 1:3,5, ktorú je možné regulovať rýchlosťou v rozsahu 600- 8750 ot./min.

 • veľmi stabilná konštrukcia, konštruovaná na vysoký výkon a s dlhou životnosťou pri minimálnych nákladoch na údržbu stroja
 • všetky súčasti stroja sú vyrobené z nerezového materiálu, žiarovo alebo galvanicky pozinkované
 • zvárané diely sú žíhané pre odstránenie pnutia
 • náter - dvojzložková farba vhodná na prácu vo vodnom prostredí
 • jednoduché ovládanie
 • rýchly záručný a pozáručný servis
 • dlhoročné skúsenosti použité pri vývoji stroja
 • stroj spĺňa všetky požiadavky európskej únie na bezpečnú prevádzku
 • certifikát skúšobného ústavu ITI TŰV
Rozmery výška 2300 mm, dĺžka 3700 mm
Hmotnosť ca. 1.500 – 1.800 kg (podľa výbavy)
Motorický zdvih 730 mm
Brúsená plocha 2. 500 x 1. 000 mm
Celkové vyloženie ramena 2. 500 mm
Zadný diel 1. 400 mm
Predný diel 1. 100 mm
Pneumatický zdvih 130 mm
Otáčky vretena 200 - 2500 ot./min
Výkon hlavného motora 7,5 kW
Farba stroja modrá (RAL 5015)
Prevádzkové napätie a príkon 3 x 400 V, 50 Hz , IP 54 cca. 5,5 kW
Pracovná teplota + 5º až + 35º C
Prívod vzduchu R ½" 6 bar, cca. 10 l /min (pri optimálnych nástrojoch)
Prívod vody R ¾ - 3 - 7 bar, cca. 20 l/min

Ručný pojazdný stôl so zaistením

Rozmery 2500 x 1000 mm s možnosťou nastavenia náklonu hornej plochy stola v rozsahu ± 3°. Dĺžka pojazdu stolu 2500 mm. Na ochranu proti korózii je stôl povrchovo upravený žiarovým zinkovaním.

Ručne sklopný a pevný stôl so zaistením

rozmery 2500 x 1000 mm s možnosťou nastavenia náklonu hornej plochy stola v rozsahu ± 3°. Na ochranu proti korózii je stôl povrchovo upravený žiarovým zinkovaním.

Adaptér pre bočné brúsenie a vŕtanie

Výkon motora: 1,85 kW (50 Hz), otáčky: 200 – 10 000 ot./min.

Dvoj-segmentová kývna brúsiaca hlava SK 2-KISLING

Držiak kopírovacej šablóny


Úpinka – komplet

Elastická brúsiaca hlava


Taniere elastickéj hlavy

Nástroje a držiaky nástrojov (podľa požiadaviek zákazníka)

 

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov