Vážení obchodní partneri, zákazníci, prosíme Vás, v období od 28.11.2022 do 19.12.2022 používať na kontakt s našou firmou iba e-mail: itys@itys.sk. Ďakujeme.

Newsletter

ITYS na FB

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov

Vodná stena - modul nasávania prachu “Mistral otvárací“

Zákazník: METAL GRANIT spol. s.r.o.

Vodná stena Mistral
  • Základná charakteristika
  • Podrobnosti

Charakterizujúce prvky, ktoré z nich robia nové stroje môžu byť zhrnuté takto:

  • Maximálne nasávanie Neobmedzená voľnosť pohybu operátora
  • Žiadne vypúšťanie vzduchu do vonkajšieho prostredia s následným šetrením vykurovacích nákladov
  • Minimálna údržba
  • Zmiernený výstup vzduchu a jeho rovnomerné rozmiestnenie cez určený difuzér ( patent), ktorý odstraňuje akúkoľvek formu prúdenia.

Nasávanie prachu je umožnené úplne novým systémom : veľkým množstvom vzduchu s nízkou rýchlosťou, predchádzajúc tak pre operátora nepríjemným prúdom vzduchu.

Vzduch plný prachu, nasávaný elektroventilátormi umiestnenými na vrchu stroja, je zrážaný závojom vody a následnými prúdovými premývaniami, ktoré zaťažia prach, ktorý sa usadí v zbernej nádrži bez toho, aby sa rozptýlil v okolitom prostredí.

Z elektroventilátorov vystúpi čistý vzduch, ktorý môže byť vrátený prostredia bez toho, aby sa musel vypúšťať do vonkajšieho prostredia, umožňujúc tak značné šetrenie vykurovacích nákladov.

Operátor nemá žiadne limity voľnosti: stačí, že pracuje pred závojom vody, aby sa prach nasával. Čím je operátor bližšie k závoju vody, tým rýchlejšie je nasávanie, ktoré prebieha zostupným spôsobom (klesavým) až na 1,5 m vzdialenosti a viac, podľa modelov.

Veľké množstvo vody v nádrži umožňuje značnú autonómiu pri údržbe (zachovaní) výkonu, ktorá sa vyrieši len a len vyprázdnením a následnou výmenou vody v nádrži a očistením plastových filtrov (táto operácia sa vykonáva nie viac ako raz za 6 mesiacov).

 

Zariadenie tvorí séria panelov z ocele inox a neoxidujúcich materiálov, spojených medzi nimi špeciálnymi profilmi, ktoré ho robia obzvlášť mohutným, elegantným a funkčným. Aj ostatné časti, z ktorý je zložené sú vyrobené z ocele inox. Stroj sa skladá z nasledujúcich častí:

Zberná nádrž vody

Umiestnená na základe štruktúry a vyrobená z ocele inox. Z nádrže pumpa nasáva vodu pre všetky mycie obvody.

Otvárací závoj na tečenie vody

Aj tento je z ocele inox, je zásobovaný prvým mycím obvodom. Proti nemu nasávaný vzduch podstupuje prvé premývanie. Okrem toho je vybavený novým systémom čelného otvárania, aby sa bez použitia špecifickým vybavení umožnila okamžitá a ľahká obvyklá údržba (čistenie filtrov) a mimoriadna údržba (čistenie vnútorného potrubia).

Vnútorná komora premývania

Je to zóna, v ktorej vzduch podstupuje aktívnejšie a celkové čistenie. Silné prúdy vody na zadnej strane závoja tečenia vody zaťažia zvyšné čiastočky prachu a vďaka kombinovanému účinku odstredivej a gravitačnej sily sa usadia v zbernej nádrži.

Nasávacie elektroventilátory

Vyrobené zo zinkovanej ocele so zvláštnym zahnutím lopatky, umožňujú dokonalé nasávanie pri nižšom počte otáčok, ktoré obmedzuje hluk a nasávanú silu.

Elektronické obehové čerpadlo

Ponorný typ, vhodný na presun znečistených vôd, liatinové obežné koleso s otvorenými lopatkami, trojfázový elektrický motor s induktom na striedavý prúd, prevod v olejovom kúpeli.

Riadiaci panel

Umiestnený na prednej strane kabíny, ľahko dosiahnuteľný.

 

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov