Vážení obchodní partneri! Z dôvodu čerpania dovolenky, v termíne od 15.8.2022 - 26.8.2022 bude činnosť firmy obmedzená.

Newsletter

ITYS na FB

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov

Breton Combicut mod. DJ/NC 550

Mostová píla s diamantovým rezným kotúčom a vodným lúčom

Zákazník: Kamenárstvo Klieštik


 • Základná charakteristika
 • Technické údaje
 • Hlavné komponenty
 • Parametre vody
 • Príslušenstvo a vlastnosti
 • Operácie so štandardným softvérom

Avantgardná mostová píla vybavená rezaciou jednotkou predurčenou držať diamantovú pílovú čepeľ a hlavu pre rezanie vodou (prúdom vody). Jedná sa o číslicové riadené stroje so 4 riadenými osami a 3 interpolovanými osami, ktoré riadia pílový kotúč a prúd vody, špeciálne navrhnuté vykonať optimálne rezanie polygónov (i zakrivených častí) na doskách z mramoru, žuly, konglomerátov podobného zloženia pri zabezpečení minimalizácie odpadov. Je možné striedať diamantový pílový kotúč s vodným lúčom, podľa rezného programu. Vyhovujúce pre 2006/42/CE Machinery Directive.

 

Pracovná doska dĺžka 3 650 mm
Pracovná doska šírka 2 150 mm
Nosnosť pracovného stola 1 000 kg
Max. uskutočniteľná hrúbka pomocou 550mm Ø pílového kotúča 140 mm
Max. uskutočniteľná hrúbka pomocou 400mm Ø pílového kotúča 65 mm
Max. uskutočniteľná hrúbka pomocou vodného lúča 140 mm
Max. uskutočniteľná hrúbka (so zmenou pracovnej dosky) 50 mm
Priemer čepele držanej prírubov 248 mm
Priemer využiteľného pílové kotúče 300/550 mm
Max. Ø pílového kotúča v kombinácii s vodným lúčom 400 mm
"C" otáčanie osi (pílové ostrie) 380 stupňov
Pílový kotúč rýchlosť rotácie 700 ÷ 2,800 rpm
Motor vretena 18 kW
Hydroreaktivním výkon motora 37 kW
Prúd vody výkon čerpadla 3,76 l/min
Vodný lúč max. tlak 3 800 bar
Kapacita externého zásobníka pre brúsivo 200 l
"X" os rýchlosť pohybu 40.000 mm / min
"Y" os rýchlosť pohybu 40.000 mm / min
"Z" os rýchlosť pohybu 10.000 mm / min
"C" osi rýchlosť rotácie 10 rpm
Celkové rozmery (dĺžka x šírka x výška) 5 050 x 8 000 x 5 050 mm
Celkové rozmery water jet pumpy (dĺžka x šírka x výška) 2 200 x 1 000 x 1 200 mm
Min / max. izbová teplota 5 - 32 °C
Hladina akustického tlaku <85 dB
Hmotnosť stroja cca. 8 000 kg

Dve (2) oceľové bočné vedenia, mazané a chránené mechy, pre posúvanie vreteno-držiaceho lúča; vodítka musia byť pripevnené na dvoch bočných krídlach steny (ktoré majú byť poskytované a hradené zákazníkom).

Breton Combicut

Vreteno-držiaci lúč vnútri, ktorého sú umiestnené na valčekových vodítkach pre vreteno-držiace sane, vhodne mazané a chránené mechom. Pohyb nosníka ("Y" os) pozdĺž pristávacej dráhy je na valcových komponentoch; nosník je ovládaný na portálovom stojane a namontovaný pastorok, ktorý je mechanicky synchronizovaný a riadený digitálnym bezuhlíkovým striedavým motorom.

Kĺzanie saní pozdĺž lúča na predinštalovanej recirkulačnej kladke ("X" os) cez zostavu hrebeňového vedenia a pastorka, riadeného digitálnym striedavým motorom. Vreteno-držiaca štruktúra ("Z" os), poháňaná guličkovou skrutkou / predinštalovaná vodiaca skrutka / digitálnym bezuhlíkovým striedavým motorom, ktorá sa kĺže zvisle vnútri vozíka na recirkulačnom valčekovom vedení. Šmykľavka drží reznú hlava vodného lúča, pneumaticky riadená na guľôčkovom vodítku, je fixovaná na mobilnej konštrukcií.

Breton Combicut Breton Combicut

Rezná hlava z liatiny, s "C" osou sa otáča o 380 stupňov. Hlava je ovládaná digitálnym striedavým motorom.

Breton Combicut

Motor s výkonom 18 kW / vreteno s meničom kontrolujúcim rýchlosť otáčania.

Ochrana pílového kotúča s max. priemerom 550 mm. Ak majú byť kusy narezané použitím pílu spolu s vodným lúčom, max. priemer disku je 400 mm. Systém rezania vodným lúčom je zložený z čerpadla, ktoré dodáva vodu s extra vysokým tlakom,a ďalšou nádržou pre brúsivo, systému pre dopravu a merača brúsneho toku, reznej hlavy vybavenej systémom na zmiešania vody a brusiva, jedného otvoreného diamantu a zameranej trysky, sady náradia pre údržbu čerpadla.

N.B. Max. izbová teplota: 32 ° C; v prípade vyššej teploty miestnosti, musí byť pridané chladiace zariadenie (kód DJRF).

Celá sada je dodávaná od KMT / systém rezania vodným lúčom, ktorý tiež poskytuje kupujúcemu / užívateľovi medzinárodné záručné služby na systém podľa podmienok uvedených v parametroch vody.

 

Parametre vody akcept. max. medium akcept. min.
β alkalinity (mg / l) 50 25 10
Vápnik (mg / l) 50 5 0,5
Oxid uhličitý (mg / l) 0 0 0
Chlorid ako Cl (mg / l) 15 1 0,1
Voľný chlór (mg / l) 0,05 0,05 0,05
Železo ako Fe (mg / l) 0,2 0,1 0,01
Mangán ako Mn (mg / l) 0,1 0,1 0,1
Horčík ako Mg (mg / l) 0,5 0,1 0,1
Dusičnany (mg / l) 25 25 10
Kyslík (mg / l) 2 1 0,1
Hodnota pH 6,5-8,5 6,5-8,5 6,5-8,5
Oxid kremičitý (mg / l) 15 10 1
Sodík (mg / l) 50 10 1
Sulfát (mg / l) 25 25 1
Celkom rozpustených pevných látok (mg / l) (*) 200 100 25
Elektrická vodivosť [uS / cm] (*) 290 145 45
Celková tvrdosť ako CaCO3 (mg / l) 25 15 1
Zákal (NTU) 5 5 1

(*) Hodnota nesmie prekročiť túto hodnotu, inak voda začne byť "agresívna". Ak voda nemá vyššie uvedené parametre, musí kupujúci / užívateľ zabezpečiť vhodné čistenie vody, zmäkčenie a filtračný systém. Aby bol nainštalovaný tento systém, zloženie vody musí byť kalibrované na priemernej hodnote. Pred spustením stroja, kupujúci / užívateľ doručí dodávateľovi osvedčenie o skúške vody potvrdzujúcej, že boli dodržané vyššie uvedené údaje. Použitie vody, ktorá nie je v súlade s údajmi uvedenými vyššie, ruší záruku na vodný lúč.

Nádrž - nerezová oceľ, obsahujúca vodu používaná na tlmenie rezacie prúdu.

Pracovný stôl vybavený "postupne sa opotrebujúcimi" čepeľami na podporu práve spracovávanej dosky. Čepele majú plastové podpery umožňujúce používať pílový kotúč.

Breton Combicut

Automatické centralizované mazanie prevodovky a iných pohyblivých strojných súčiastok.

Kontinuálny laserový lúč pre vyrovnanie rezu.

Menič pre plynulé variácie rýchlosti otáčania motora pílového kotúča.

Systém „Plná ochrana“ s manuálnym otvorením, v súlade s normami CE.

ENERGY SAVING Stroj je vybavený "energetickým manažmentom" funkčnej spôsobilosti, ktorá prenáša energiu vznikajúcu pri fáze brzdenia do elektrickej siete. Špeciálne používané jednotky umožňujú dosiahnutie vnútornej rovnováhy energie, podľa ktorého energia generovaná motorom počas brzdenia môže byť použitá iný motorom pod zrýchlením.

BRETON Teleservice Je potrebné pripojenie k Internetu s cieľom zabezpečenia efektívnej technickej podpory v prípade potreby.

SIEMENS 840SL numerické riadenie (CNC) Siemens 840SL numerické riadenie (CNC) pre riadenie 5 osí a 3 interpolovaných osí, zabezpečené užívateľsky prívetivým rozhraním Windows, s plne vyvinutým softvérom k programovaniu pracovných cyklov.

Ovládací panel namontovaný na konštrukcii závesu, ktorý je vybavený 19-palcovou farebnou multi-touch obrazovkou. Je vybavený joystickom k intuitívnemu pohybovaniu motorizovanej pracovné osi.

Breton Combicut

Pracovňa obsahuje všetky elektrické súčasti stroja a elektronické ovládacie prvky.

PRÍSLUŠENSTVO

Motorizovaných 5. osí pre sklon pílového kotúča a vodnej trysky z 0 na 55 stupňov. V prípade, že šikmý vodný lúč je smerovaný smerom k stredu nádrže, je možné rezať najväčšie možné dosky. V prípade, že šikmý vodný lúč je smerovaný k vonkajšej strane nádrže, je možné rez dosky rozmerov 3.400x1.900 mm. N.B. Ak je prúd vody naklonený, toto príslušenstvo umožňuje vykonávať naklonený rezy s pevným alebo variabilným uhlom na plochej doske.

Systém s digitálnym fotoaparátom pre získanie doskového obrazu (umiestnená mimo stroja) Systém má fotografiu dosky umiestnenej na dopravníku alebo na ráme zahŕňa hardvér a softvér pre získanie doskového obraz, ktorý je zobrazený na farebnom dotykovom displeji. Operátor označí obrysy platne a obrysy prípadných povrchový chýb myšou. Takto definovaný profil a vady tak budú základňou pre optimalizáciu dosky a programovanie rezov, zatiaľ čo stroj pracuje. Digitálny fotoaparát je nainštalovaný na osobitnú podporu. N.B. Príslušenstvo "top podpora platne" je možné zakúpiť za predpokladu, že nie je dopravník podporujúci dosku. N.B. S cieľom vytvoriť ideálne prostredie pre prijímanie digitálnych fotografií, usporiadanie správne intenzity svetla v oblasti fotoaparátu a odstránenie prípadného svetelného rušenia, ako aj všetkých škvŕn tieňa a environmentálne úvahy, musí byť v starostlivosti o zákazníka a nákladov.

Breton Combicut

 

So štandardným softvérom, stroj vykonáva nasledujúce operácie:

 • Manuálne prevedenie jednotlivých rezov. Stroj pracuje v manuálnom režime je veľmi jednoduchý, rýchly, intuitívny a ľahko pristupný aj pre neskúsených operátorov bez znalosti v elektronike. Operátor je len povinný umiestniť pílový kotúč presne tam, kde nusí byť začatý rez a stlačiť tlačidlo "Spustiť Rezanie". Prístroj vykoná rez automaticky v smere pílového kotúča až do jeho maximálnej trasy. Operátor môže upraviť hodnotu stlačením tlačidla "Stop rezania" tlačidlom, kedykoľvek sa mu zachce.
 • Manuálne rezanie obdĺžnikových alebo polygonálnych kusov. Príručka prevedenia jednotlivých kusov a / alebo kusov je veľmi jednoduchá, rýchla a intuitívna vďaka použitiu "makrá" (typické kusy, ktorých rozmery možno meniť podľa ľubovôle). Umiestnenie a orientácia kusu môže byť vykonaná buď prostredníctvom osí stroja, alebo priamo umiestnením kusa, ktorý má byť spracovaný na monitore. Táto operácia sa stáva ešte jednoduchšia, ak je stroj vybavený príslušenstvom "FOTO2035", ktorá umožňuje použiť priamo doskový obraz.
 • Automatic rezanie polygonálne kusov. V tomto režime stroj reže dosky do polygonálnych kusov v plne automatizovanom cykle. Polygonálne kusy byť nakreslené na monitore alebo dovezené z DXF súbore.
 • Managment objednávky a optimalizácia povrchu dosky. Tento režim umožňuje načítanie objednávok v riadení stroja ako aj prednastavenie množstva kusov, ktoré sa majú vyrobiť pre každý formát, a preto je možné automaticky optimalizovať využitie povrchu dosky.
 • Automatické ovládanie "pílového kotúča / vodného lúča" kombinovaný rez podľa kusu, ktoré musí byť vyrobený a ich usporiadanie na doske

 

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov