Vážení obchodní partneri! Z dôvodu čerpania dovolenky, v termíne od 15.8.2022 - 26.8.2022 bude činnosť firmy obmedzená.

Newsletter

ITYS na FB

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov

LUXOR Leštička na rotačné výrobky

Zákazník: METAL GRANIT spol. s.r.o.

Luxor

LUXOR je inovatívny stroj, navrhnutý na automatické leštenie sústružených predmetov z mramoru a žuly ako vázy, stĺpy, stĺpové zábradlia a všetkého s kruhovým prierezom. Vlastnosti, ktorými sa rozlišuje stroj sú: mohutnosť konštrukcie, nenáročné používanie, úspornosť.

POHYBLIVÝ PORTÁL
Základom stroja je portálu kĺžuci sa po rovných koľajničkách. Jeho pohyb umožnujú dvojitá moto-prevodovky a ozubený prevod. Na portáli je nainštalovaný vertikálne pohyblivý most.
Všetky oceľové štruktúry stroja podstupujú povrchovú úpravu volanú otryskávanie, potom sa na ne aplikuje vrstva zinku primer, následne jedna vrstva epoxidového primeru a dve vrstvy polyuretanového náteru. Toto predstavuje to najlepšie, čo dnes môžno urobiť v prevencií proti korozií a čo zaručuje najväčšiu zvyšnú hodnotu stroja v čase.

SKUPINA MOST A OPERATÍVNA HLAVA

Na moste je nainštalovaná operatívna hlava s hrotom a hrotom koníka na oporu a rotačný pohyb kusu. Rýchlosť rotácie sa dá regulovať pomocou meniča (inverter). Blokovanie kusu je zabezpečené hydraulickým systémom, ktorý je riadený z ústredne. Pohyby operatívnej hlavy po moste (stúpanie a klesanie, vpravo a vľavo) prebiehajú na sklzniciach s guličkovými ložiskami, ktoré sú chránené pred vodou a prachom z dúchadiel zvarených za tepla. Existuje taká možnosť, že most môže byť vybavený dvojitou hlavou na vloženie dvoch sústružených predmetov zároveň.

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov