Vážení obchodní partneri, zákazníci, prosíme Vás, v období od 28.11.2022 do 19.12.2022 používať na kontakt s našou firmou iba e-mail: itys@itys.sk. Ďakujeme.

Newsletter

ITYS na FB

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov

Čistenie, údržba a ochrana

Akemi Mydlo

Vhodné na denné (priebežné) udržiavacie čistenie a starostlivosť o všetky druhy kameňa. Nezanecháva žiadne zvyšky a vrstvy na povrchu kameňa. Zlepšuje štruktúru a farebný odtieň kameňa. Spotreba: 100 - 150 g/m².

Objem: 1000ml

Čistič kameňa

Pre dôkladné vyčistenie kameňa od stavebných nečistôt. Odstraňuje vrstvy vosku a čističov kameňa, slabý cementový povlak, znečistenie olejom, zbytky umelohmotných farieb.

Spotreba: asi 10-20m2/liter

Objem: 205ml, 1000ml, 5000ml

Anti-mach

Dôkladne a bezproblémovo odstraňuje prírodné nánosy a machy z náhrobných kameňov, chodníkov a iných kamenných plôch. Jednoduché použitie pomocou rozprašovača.

Spotreba: asi 10-20m2/liter

Objem: 250ml, 1000ml, 5000ml

Odstraňovač hrdze
Akemi - odstraňovač hrdze na kameň

Pre bezproblémové odstraňovanie hrdzavých škvŕn z prírodných a umelých kameňov bez obsahu vápenca. Pastovitý.

Spotreba: asi 10-20m2/liter

Objem: 1000ml, 5000ml

Pasta na odstránenie oleja a tuku

Krémová, ľahko sa nanášajúca pasta s absorbčnými vlastnosťami na odstraňovanie tukových, olejových a voskových škvŕn zo všetkých prírodných a umelých kameňov.

Spotreba: asi 10-20m2/liter

Objem: 250ml

Mlieko na kameň
Akemi - mlieko na kameň

Na ošetrovanie kameňa na báze vody, bez rozpúšťadiel, určené výlučne pre interiér, na leštenie žuly, mramoru a iných prírodných materiálov s hladkým povrchom. Pôsobí proti vode a nečistotám.

Spotreba: asi 10-30m2/liter

Objem: 250ml, 1000ml, 5000ml


Akemi Trojitý efect spray
Akemi - mlieko na kameň

Sprej pre každodennú údržbu s čistiacim a ochranným účinkom. Odpudzuje vodu a mastnotu. Je nezávadný pri kontakte s potravinami a preto je vhodný na stoly, parapety, kuchynské a pracovné dosky. Spotreba: asi 10-25 m²/liter.

Objem: 500ml


Ruggisan

Prostriedok proti hrdzi na kamenných materiáloch. Kyslý odstraňovač povlaku, proti hrdzi, deoxidačný, dodávajúci lesk, bieliaci a antiseptický prostriedok. Vyvinutý s cieľom kompletného a hlbokého pôsobenia na každom type hrdzavého fľaku, alebo jednoducho akéhokoľvek fľaku odlišného od povahy ošetrovaného materiálu (dlažby, obloženia, balkóny, schody, kamenné platne, atď.), s cieľom obnovenia pôvodného kryštálového lesku. Obzvlášť vhodný na hĺbkové čistenie mramoru, žuly, travertínu, beoly, cementu, pálenej hliny, nesmaltovanej kameniny, atď. Nepoužívať na leštených mramoroch a travertínoch a na anodizovaných povrchoch. Obzvlášť vhodný na základné čistenie mramoru, žuly, travertínu.

Spotreba: rôzna spotreba podľa intenzity povlaku alebo hĺbky nečistôt (hrdza, atď.). V horších prípadoch nechať produkt pôsobiť dlhšie a prípadne zopakovať aplikáciu.

Objem: 1000ml

Technický list a návod na použitie (.pdf)
Neutrex

Zásaditý čistič. Špecifický na odstraňovanie stôp po oleji, masti, vosku, gumy, čiernom dyme, zažltnutých ochranných vrstvách, vápenci. Na prírodný kameň, mramor, žulu (aj leštené), cementy, aglomeráty, porcelánovú kameninu. Nesmie sa používať na gumu.

Spotreba: líši sa v závislosti na intenzite znečistenia a druhu povrchu.

Objem: 1000ml

Technický list a návod na použitie (.pdf)
General Odstraňovač usadenín DDA

Čistiaci prostriedok s nesmierne rýchlym účinkom. Odstraňuje nečistoty vápenatého pôvodu, usadeniny. Ideálny na likvidáciu nečistôt zo stavby. Vhodný na odstraňovanie usadenín (vrstvy, kruhov z vody, stôp po cemente). Určený na prírodné kamene, pálenú hlinu, sklo, keramiku, porcelanový gres. Spotreba: 100 - 150 g/m².

Objem: 1000 ml

Technický list a návod na použitie (.pdf)
Risplend

Čistenie a voskovanie mramoru a žuly. Na vodnej báze - šetrný k životnému prostrediu. Ľahká aplikácia a dlhá životnosť. Po vysušení satinovo lesklý efekt, po preleštení zrkadlový lesk.

Objem: 1000 ml

Technický list a návod na použitie (.pdf)
Čistiaca vata na kameň

Čistiaca vata je určená na mechanické čistenie kameňa.

Objem: 2,5 kg

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov