Výpredaj diamantových brúsnych kotúčov!

Newsletter

ITYS na FB

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov

Bellinzoni

Leštiace prípravky

Špeciálny prípravok na leštenie
 

Koncentrovaný vosk v podobe nehorľavej pasty určený na zvýšenie lesku mechanicky leštených povrchov. Zanecháva vynikajúci a dlhotrvajúci zrkadlový lesk a zvýrazňuje prirodzenú farbu materiálu. Vďaka špeciálnemu zloženiu napomáha uzavretiu pórov a zakrýva malé škrabance. Dodáva sa v čírej, červenej, zelenej, žltej a čiernej farbe.

Tekutý leštič
 

Tekutá verzia špeciálneho prípravku na leštenie. Je vhodný najmä pre úpravu rohov a hrán, schodíšť a miest, kde je prístup s leštiacim náradím obtiažny. Nanesený prípravok rýchlo schne a môže sa ihneď leštiť. Zanecháva vysoký lesk bez šmúh, zvýrazňuje prirodzenú farbu materiálu.

Lucido
 

Tekutý vosk so silikónom pre ručné leštenie kameňa. Na leštenie kameňa so zvýraznením farby. Pôsobí vodo-odpudivo a chráni materiál pred zažierajúcou špinou. Vniká hlboko do pórov a vyznačuje sa snadným rozleštením.

VX-SL
 

Tekutý vosk pre leštiace automaty, ručné a strojné leštenie kameňa. Zvýší lesk kameňa, pôsobí vodo-odpudivo a chráni materiál pred zažierajúcou špinou. Vniká hlboko do pórov a vyznačuje sa snadným rozleštením.

Brúsna tehla na ŽULU
 

Ľahko aplikovateľný abrazívny vosk na brúsenie a leštenie ťažko prístupných plôch (rohov, hrán, vybraní), ktoré nemohli byť mechanicky vyleštené. Jemné brusivo odstraňuje škrabance, vosk zanecháva vysoký lesk.

Brúsna tehla na MRAMOR so silikónom
 

Ľahko aplikovateľný abrazívny vosk na brúsenie a leštenie ťažko prístupných plôch (rohov, hrán, vybraní), ktoré nemohli byť mechanicky vyleštené. Jemné brusivo odstraňuje škrabance, vosk zanecháva vysoký lesk.

STICK-LUX leštiaca tehla na kameň so silikónom
 

Silikónová leštiaca tehla pre dosiahnutie zrkadlového lesku. Na zvýšenie lesku dosiahnutého tradičnými leštiacimi postupmi, alebo retuš poškodeného či zašlého lesku. Zvýrazňuje farbu materiálu a vytvára na povrchu tvrdú ochrannú vrstvu a zrkadlový lesk.

RR/1
 

Vysoko-koncentrovaný vodou riediteľný vosk určený na údržbu leštených povrchov. Na ošetrenej ploche zanecháva teplý a dlhotrvajúci lesk bez čmúh odolný voči prechodeniu a umývaniu. Nežltne, má príjemnú vôňu. Vysoký pomer riadenia ho robí ekonomickým.

MYTHOS
 

Priemyselný leštiaci prípravok špeciálne vyvinutý na plochy s vysokou premávkou a na poškodené povrchy. Vytvára dlhotrvajúci lesk, vysoko odolný voči vode, detergentom a odieraniu.

SPAAK
 

Spaak je priemyslové leštidlo, jeho složenie obsahuje emulziu na báze vody a primárneho oxidovaného polyetylénu s vysokým bodom tavenia, a širokou škálou vysoko kvalitných složiek. Prostriedok Spaak vyniká vynikajícou odolnosťou pri zaťažení a zaisťuje vysoký lesk aj po dlhej dobe intenzívneho zaťaženia a častého umývania.

E-3
 

Ideálny výrobok na úpravu kamenných povrchov, ktoré nie je možné jednoducho mechanicky vyleštiť (rohy, hrany, vysekávané výrobky). Na povrchu predmetu vytvára transparentný film s vysokým leskom. Pre jednoduchú aplikáciu sa dodáva vo forme spreja, ktorým je možné ošetriť aj ťažko prístupné miesta.

Dôležité upozornenie : Materiál "nedýcha"

CANADIAN High Speed
 

Špeciálny vosk pre strojové leštenie a ochranu veľkých plôch. Aplikuje sa s využitím vysokootáčkového leštiaceho stroja (1500 ot/min) a špeciálneho brúsneho disku. Na povrchu zanecháva výnimočný a dlhotrvajúci lesk vysoko odolný voči prechodeniu.
Ako údržbový prípravok sa používá high speed vosk SHS.

Kryštalizátor "ONE"
 

Špičkový prípravok na povrchovú úpravu vysoko namáhaných podláh. Za využitia jednokotúčového leštiaceho stroja a kryštalizátoru prebehne termochemická reakcia známa ako kryštalizácia. Pôsobením jemných kyselín obsiahnutých v prípravku dochádza k rozpusteniu uhličitanu vápenatého (prirodzená zložka kameňa) a premiešaním s glazúrotvornými zložkami sa na povrchu vytvára vysoko odolná, kompaktná a tvrdá sklovitá vrstva s vysokým leskom. Prípravok neobsahuje žiadne živice, ktoré by mohli spôsobiť neskoršie zažltnutie.

Sada TOP
 

Leštiaca sada vosku s aplikátorom určená na údržbu lesku povrchov z umelého a prírodného kameňa v domácnosti, hoteloch, úradoch, vrátane umeleckej a cintorínskej architektúry (stoly, parapetné dosky, krby, kuchynské dosky, umývadlá, sochy atď.). Jednoduchým a rýchlym použitím zabezpečuje pravidelnú obnovu voskového filmu, čím pomáha chrániť povrch materiálu pred pôsobením vody a nečistôt. Zvýrazňuje lesk materiálu.

Spray RR/1
 

Jednoducho aplikovateľný čistiaci a leštiaci prostriedok. Rýchlo schne. Používa sa na oživenie lesku od prachu. Napríklad na finálne preleštenie kamenárskych výrobkov tesne pred dodávkou alebo na ich pravidelnú údržbu.

Sigil Lux
 

Leštiaci prostriedok na dosiahnutie lesklého povrchu prírodného kameňa a aglomerátov. Prostriedok Sigil Lux sa používa na ošetrenie povrchu predmetu po predošlom použití impregnačného prostriedku Sigil-Fix, alebo ako leštiaci prostriedok na materiál s pórovitým povrchom. Vyleštená plocha poskytuje materiálu teplý farebný tón a vysoký lesk.

Glossy
 

Leštiaca protišmyková pasta je určená výhradne pre profesionálne použitie pre strojné leštenie kamenných a terazzových dlažieb. Na povrchu vytvára mimoriadny zrkadlový lesk s protišmikovými účinkami.

System 3
 

Leštiace a impregnačné segmenty na kameň (aj s drsným povrchom) so výraznením farby kameňa na ramenové, podlahové a uhlové brúsky.
Upevňovací systém : bajonetová príruba, priemer 100 mm.
Vyžaduje následné leštenie za pomoci tvrdých kartáčov.

 

Umývacie prípravky na báze kyselín

(nie je možné použiť na leštený mramor a vápenec – došlo by k porušeniu lesku)

BERT-27
 

Vysoko koncentrovaný čistiaci prostriedok na báze kyselín. Výrobok je vhodný najmä na odstránenie silných anorganických nečistôt (cementových závojov) a čiastočne aj hrdze.

W.H.
 

Vysoko koncentrovaný prípravok na báze silných kyselin, vhodný na odstraňovanie silného znečistenie kameňa. Čistí organické i anorganické nečistoty. Čistenie kameňa po stavbe, odstraňuje zbytkové cementové nánosy na kameni, smog a rez.

U.B. 58
 

Vysoko koncentrovaný prípravok na báze kyselín, vhodný na odstraňovanie všetkých typov organických, anorganických nečistôt, a hrdze z prírodného alebo umelého kameňa.

 

Umývacie prípravky - alkalické

(na všetky druhy prírodného a umelého kameňa)

LEM-3
 

Čistiaci prostriedok určený na základné čistenie a odmastenie všetkých druhov kamenných povrchov najmä mramoru a žuly. Má príjemnú vôňu, je vysoko účinný, pričom nepoškodzuje základný materiál. Pri aplikácii vytvára penu, ktorá nesteká zo zvislých povrchov, čo ho robí ideálnym pre použitie pri čistení fasád. Používa sa aj ako neutralizačný prostriedok po použití silných čistidiel na báze kyselín.

DECER DOS
 

Produkt určený na odstraňovanie starých voskov zo všetkých druhov materiálov. Je účinný pri voskoch emulzných, prírodných a syntetických, ako aj na báze živíc. Zároveň pôsobí ako intenzívny čistiaci prostriedok, pričom nenarúša základný materiál.

ALGA KILL
 

Koncentrovaný čistiaci prostriedok so silným hygienickým účinkom, odstraňuje a zabraňuje tvorbe plesní a rias. Vhodný na akváriá, fontány a bazény ako čistiaci i preventívny prostriedok.

HYGIENIX
 

Saponát s hygienickým a odorizujúcim účinkom, dobrý odmasťujúci prostriedok na hĺbkovú asanáciu verejných a súkromných priestorov, ako sú školy, zdravotnícke zariadenia, jedálne, kancelárie, toalety a tiež kuchynské náradie, stoly, kúpeľňové podlahy a dosky. HYGIENIX obmedzuje bakteriálnu aktivitu.

ULTRA STRIPPER
 

Prípravok so silným čistiacim účinkom na odstránenie nečistôt: tuky, smog, olejovitá špina. Takisto je výborný na odstraňovanie akýchkoľvek voskov (ako metalické, akrylové vosky a vosky na báze zásad) na podlahách alebo fasádach. Vhodný na očistenie kameňa pred brúsením, tiež na čistenie malty z obkladačiek.

ULTRA STRIPPER GEL
 

Vysoko účinný čistiaci prostriedok pre odstraňovanie nečistôt akéjkoľvek povahy: mastnoty, smog, olejové nečistoty a farby. Mimo iné je veľmi účinný na odstraňovanie veľmi odolných zbytkov metalových voskov, akrylových voskov a rozpoušťadiel nanášených na podlahy či obklady. Je veľmi vhodný pre hľbkové očistenie podláh pred ich leštením.Ďalej je veľmi vhodný pre čistenie špár na podlahách a odstraňovanie emailových a liehových graffitov.

K-3
 

Koncentrovaný prípravok na báze lúhov, vhodný na odstraňovanie väčšiny typov mastnôt a organických nečistôt, z prírodného alebo umelého kameňa.

Wall Clean
 

Vysoko účinný čistiaci prostriedok pre odstraňovanie graffitov.

 

Umývanie a voskovanie v jednom

LAVALUCIDA
 

Umývací poliš s obsahom vosku.
Výrobok určený na častú, rýchlu a nenamáhavú údržbu leštených povrchov. Počas jednej aplikácie odstraňuje špinu a obnovuje lesk.

Sada LISTO
 

Krém na báze vody s dvojitým účinkom: čistí a obnovuje lesk na mramore a žuly; jeho revolučné zloženie zabezpečí rýchle odstránenie nečistôt a dodá materiálu zrkadlový lesk, bez poškodenia pôvodného lesku a bez použitia rozpúšťadiel. LISTO je ideálne na čistenie a obnovu lesku na stoloch, kuchynských linkách, parapetoch, stenách, pomníkoch, na nábytku a podobne.

 

Ochrana, impregnácia a spevnenie kameňa

ANTIGRAFFITI STRIP VAPOR
 

Tekutý vosk slúžiaci na ochranu fasád a stien pred nápismi a maľbami "graffiti" vytvorenými bežným sprejom. Zo stien vopred ošetrených Strip-Vapor-om možno graffiti odstrániť jednoduchým a ekologickým spôsobom nepoškodzujúcim podkladový materiál.

BLOCK-D70
 

Impregnačný prostriedok určený na ochranu všetkých druhov povrchov z prírodného a umelého kameňa voči vode, mastnotám a poveternostným vplyvom. Neobsahuje riedidlá, je vyrobený na báze vody a preto je nehorľavý a netoxický. Zachováva a oživuje prirodzenú farbu materiálu, zároveň umožňuje materiálu dýchať.

KER 13-D
 

Impregnačný prostriedok určený na ochranu všetkých druhov povrchov z prírodného a umelého kameňa voči vode a poveternostným vplyvom. Zachováva a oživuje prirodzenú farbu materiálu, zároveň umožňuje materiálu dýchať.

IDEA HP
 

Ochranná impregnácia proti vode a olejom, pre použitie na dlažby, fasády, stoly, kuchynské pulty, parapety,… Nemení pôvodný vzhľad materiálu a dovoľuje materiálu „dýchat“.

IDEA XC
 

Ochranná impregnácia proti vode a olejom, pre použitie na dlažby, fasády, stoly, kuchynské pulty, parapety,… Vytvára tzv. „mokrý efekt“, tj. zvýrazňuje farbu povrchu a dovoľuje materiálu „dýchat“.

IDEA H2O
 

Transparentný ochranný prípravok určený pre povrchovú úpravu budou a výrobkov kameňa, pôsobí proti prenikaniu vody, oleja, potravinových mastnôt a vlhkosti. Vynikajúce výsledky aj pri lesklých materiálov, neomezuje priedušnoť materiálu, zabraňuje vytváraniu škvŕn, preniká do hĺbky, nevytvára žiadnu nevzhľadnú povrchovú vrstvu. Laboratórne zkúšky preukázaly odolnosť výrobkov proti UV lúčom, nedochádza k farebným zmenám ani po dlhodobom vystavení pôsobeniu slnku. Zintenzívňuje pôvodnú farbu kameňa a zvyšuje jeho lesk. Zamedzuje vzniku plesní. Zaišťuje výbornú ochranu proti nápisom, ochráni materiál aj pred bežnými neodstránitelnými fixami ...

REX COTTO
 

Impregnačný prostriedok určený na ochranu terra cotta a vysoko absorbčných materiálov voči vode, mastnotám a poveternostným vplyvom. Neobsahuje riedidlá, je vyrobený na báze vody a preto je nehorľavý a netoxický. Zachováva a oživuje prirodzenú karbu materiálu, zároveň umožňuje materiálu dýchať.

POROSIL
 

Ochranný a zpevňující tekutý prostriedok, ktorý výborne chráni materiál pred : poveternostnými vplivy, kyslími dažďami a UV žiarenia. Necháva materiál „dýchat“ a je antistatický. Zvýrazňuje prirodzenú farbuu a lesk kameňa.

ANTIK
 

Ideálny na zvýraznenie farby kameňa u hrubej povrchovej úpravy (štokovanie, pieskovanie, plameň). Môže však byť použitý ako oživenie aj pri povrchoch brúsených alebo leštených. Výborná odolnosť proti UV žiareniu a ochrana proti tvorbe plesní.

GREZZO
  Ochranný náter s mimoriadnym zvýraznením farby kameňa (tzv. „mokrý efekt“) s použitím na hrubé povrchové úpravy (štokovanie, pieskovanie, plameň). Môže však byť použitý ako oživenie aj pri povrchoch brúsených, alebo leštených. Výborná odolnosť proti UV žiareniu a ochrana proti tvorbe plesní.
STRONG 2000
 

Opevňovací a impregnační prostriedok určený na ochranu všetkých druhov povrchov zo stavebných materiálov a prírodného a umelého kameňa voči vode, mastnotám a poveternostným vplyvom. Zároveň spevňuje povrch narušených, skorodovaných a drobiacich sa materiálov. Zachováva prirodzenú farbu materiálu, bez jej zvýraznenia a lesku. Umožňuje materiálu dýchať.

SIGIL FIX
 

Spevňovací a impregnačný prostriedok určený na ochranu všetkých druhov povrchov z prírodného a umelého kameňa voči vode a poveternostným vplyvom. Zároveň spevňuje a utesňuje povrch narušených, skorodovaných a drobiacich sa materiálov. Zachováva prirodzenú farbu materiálu. Uzatvára povrch materiálu.

 

ITYS - sortiment na opracovanie a údržbu kameňa, násroje a náradie pre kamenárov